Gerekli BelgelerİL DIŞI İZİN ONAYLARI

2022 -2023 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE
GRUP, YARI FİNAL VE TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILACAK TAKIMLAR
 
 
>>  KYK BARINMA TALEP FORMU  <<

  1. 2022 yılında yayımlanarak yürürlüğe giren Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Seyahat Yönergesi Okul Spor Kafilelerini de kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.

  2. Seyahat Yönergesine göre Spor kafileleri İl dışı müsabakalara ancak 4 şekilde seyahat edebilirler ;

a) Resmi Kurum araçlarıyla

b) Araç Kiralama yöntemiyle

c) Biletli olarak Tarifeli Sefer yapan firmaların ulaşım araçlarıyla

d) Kendi İmkanları ile

 

  1. Okul Spor Kafileleri İl dışı seyahatlerinde Kafile oluru için Seyahat Yönergesinde örneklendirilmiş olan ‘’SEYAHAT YÖNERGESİ KAFİLE ONAYI ’’ formu kullanılacaktır.

  2. 2. maddenin (c) seçeneğiyle seyahat edecek okul spor kafileleri için araç bilgilerinin doldurulmasına gerek yoktur. Ancak bu tür ulaşım sağlayacak kafileler Spor Genel Müdürlüğü Spor Kafileleri Seyahat Yönergesi Madde 8'in (b) bendinde yer alan Ekleri doldurarak Okulsporları Şube Müdürlüğüne getirmek zorundadırlar.

 

SEYAHAT İZİN BELGELERİ EKLERİ EK_4.EK_5

 

FORMLAR

İL DIŞI KAFİLE ONAYI - TAKIMSAMSUN GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN EVRAK SAYISI ALINACAKTIR

(GÜNCEL 01.02.2024)

İL DIŞINA GİDECEK KAFİLELERİN İL DIŞI KAFİLE ONAYLARINDA; BRANŞ YARIŞMA TALİMATINDA BELİRTİLEN SPORCU, İDARECİ VE ÇALIŞTIRICI ADEDİ KADAR ONAY ALINACAKTIR. UYGUNSUZ EVRAKLAR İADE EDİLECEKTİR.

İL DIŞI KAFİLE OLURLARI DÖRT (4) SURET HALİNDE DÜZENLENECEKTİR.

İL DIŞINA GİDECEK TAKIMLARIMIZIN KAFİLE OLURLARINI İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ OKUL SPORLARI VE TAHAKKUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE MÜSABAKA BAŞLAMA TARİHİNDEN EN AZ 7 İŞ GÜNÜÖNCESİNDEN GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.