Yönetim


Samsun Valisi - İbrahim ŞAHİN

1962 yılında Amasya'da doğan İbrahim ŞAHİN, evli ve bir çocuk babasıdır. 

İlk ve orta öğrenimini Amasya’da tamamlayan İbrahim ŞAHİN, 1986 yılında  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olup; 1987 yılında İçişleri Bakanlığı'nda kaymakam adayı olarak atanmıştır. İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle bir yıl İngiltere’de dil eğitimi alan  ve mesleki bilgi ve beceri geliştirme kursuna katılan İbrahim ŞAHİN, halen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 

ŞAHİN, sırasıyla Samsun, Konya, Kars, Bitlis ve Kastamonu’ya bağlı ilçelerde Kaymakamlık yaptı, 2001 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine atandı. ŞAHİN, kısa süre sonra İçişleri Bakanlığı Kriz Merkezi’nde Sekreterya Başkanlığı görevine getirildi. 2002 Kasım ayında, Ulaştırma Bakanlığına geçen İbrahim ŞAHİN; Bakan Danışmanlığı görevini üstlenmiştir. İbrahim ŞAHİN, kısa süren Bakan Danışmanlığı görevinden sonra 2003 Mart ayında, PTT Genel Müdürü olmuştur.  2003-2005 yılları arasında PTT Genel Müdürü olarak görev yapan ŞAHİN, "2004 yılı kaynakları etkin kullanma ve maliyetleri düşürme yılı” birincilik ödülüne layık görülmüştür. 

Kıyasıya serbest rekabetin yaşandığı sektörde, ŞAHİN’in yönettiği PTT Genel Müdürlüğü, verimlilik ve karlılıkta rekorlar kırmış, 2004 yılı Türkiye vergi şampiyonları listesinde 38'inci sırada yer almıştır. 2005 Nisan ayında, Ulaştırma Bakanı Müsteşarı olarak atanan ŞAHİN, bağlı ve ilgili tüm kurum ve kuruluşları adeta performans yarışına sokmuştur. “Kamu Reformu” ve “e-devlet” projelerinde çalışan  ŞAHİN, 2003’ten bu yana, başta elektronik haberleşme olmak üzere, Türkiye’deki bilişim ve iletişim alanında gerçekleşen önemli projelerde aktif rol oynadı.  

Ulaştırma Bakanlığı’nın tarihi projelerinde etkin rol oynayan İbrahim ŞAHİN, TRT Genel Müdürlüğüne aday gösterilmiş ve Atamaya ilişkin kararnamenin 21.11.2007 tarihinde resmi gazetede yayınlanmasını müteakip TRT Genel Müdürlüğü görevine başlamıştır.İbrahim Şahin, TRT Genel Müdürlüğü görevine başladığında üç tanesi sadece yurt içine yayın yapan toplam dört kanallı bir TRT vardı.  Uluslararası yayın yapan tek kanal ise sadece tekrar yayınlarını içermekteydi. TRT’nin rutin gelirleriyle 10 yeni televizyon kanalı kuran İbrahim ŞAHİN; teknik yatırımları yüzde 600 arttırmış; TRT kanallarının izlenirliğini iki katına çıkarmış ve reklam gelirinde de yüzde 300’lük bir artış sağlayarak; örnek bir işletme başarısı göstermiştir.  

15 Televizyon kanalı
37 dilde yayınlanan Web sitesi
33 dilde yayın yapan Türkiye’nin sesi radyosu
18 Radyo 3 Dergi ile; TRT, sadece Türkiye’de değil; Dünya da bir marka haline gelmiştir.
 
İbrahim ŞAHİN, 16.09.2014 tarihli resmi gazetede yayınlanan kararname ile Samsun Valiliğine atanmıştır.


Şahin, iyi derece ingilizce bilmektedir

 


 

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü - Güven ÖZYURT

          

8 Aralık 1965 Samsun ilinde doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilini Samsun ilinde Üniversite eğitimlerini Ankara Gazi Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu ön lisans ve Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği bölümünde yaptı. Ortaöğretim, lise ve üniversite yıllarında Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futbol, Masa Tenisi spor dallarında Fener Gençlik, Ankara Et Balık ve Tekel Spor kulübünde sporculuk yaptı.

             1991 Yılında öğretmenlik mesleğine Samsun-Tekkeköy İlköğretim okulunda başladıktan sonra 1995 yılında Samsun ili Vezirköprü ilçesinde İmam-Hatip Lisesi ve Yurdunda; idareci ve Beden Eğitimi öğretmeni olarak görevini 2007 yılına kadar sürdürdü. Ayrıca Vezirköprü ilçesinde çalıştığı yıllarda Gençlik ve Spor ilçe Spor Müdür Vekilliği görevine devam etti.

            Samsun İl ve İlçelerinde Milli Eğitim tertip komitelerinde ve spor organizasyonlarında  görev yaptı. 2008 yılında Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Spor Şube Müdürü ve Kamp Eğitim Merkezi Müdürü olarak 2011 yılına kadar çalıştı.

           Zihinsel Engelliler Spor Kulübü Başkanlığı, Samsun Down Sendromlular Derneği üyeliği, Bedensel Engelliler Spor Kulübü Genel Sekreterliği, Türkiye Basketbol Federasyonu Teknik komiserliği görevlerini halen sürdürmekte olup 29.09.2011 tarihli Spor Genel Müdürlüğü atama kararı ve 17.10.2011 tarihinde Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak görevine atandı.  Bu  ilde 04.01.2013 tarihinde kadar görev yaptı.              

Güven ÖZYURT 27.12.2012 tarih ve 12730 sayılı Kararname ile 04.01.2013 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak Samsun iline atandı. Samsun ilinde görev yaparken birçok Ulusal ve Uluslararası Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlarında ve Ulusal ve Uluslararası Gençlik projelerinde görev aldı. 2013 yılı Temmuz ayında Hollanda’da yapılan Gençlik Oyunları organizasyonunda görev aldı.  Orta seviyede İngilizce okuma, yazma, konuşma biliyor. Corel Draw,  Photoshop, Power Point ve Bilgisayar programları kullanmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.       

        ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ

Süleyman DEMİRCİ
Satınalma ve İhaleler Şube Müdürü
Erkan ÖZCAN İdari İşler Şube Müdürü
Vural BÖLÜKBAŞ Spor Şube Müdürü 
Osman ABANOZ Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü 
Ebru Coşkun BAYRAKTAR Okul Sporları Şube Müdürü
Celalettin KAPÇAK Arge Şube Müdürü
Gaye GÜMÜŞ Sicil Lisans Şube Müdürü 
Mustafa TURGUT  Muhasebe Şube Müdürü 
Sema YILDIRIM Tesisler Şube Müdürü 
İsmail TEKİN  Depo Ayniyat Şube Müdürü 
Tuba Demir ÇİMEN TOHM Şube Müdürü 
Süleyman AYDOĞAN Özel Spor Salonları Şube Müdürü 
Gaye GÜMÜŞ  Özel Sporcular ve Engelli Sporcular Şube Müdürü 
Adnan ALBAYRAK  Tah.İşlt.Rekl. Ve Araçlar Şube Müdürü 
Sait SAYAR Gençlik Merkezleri Şube Müdürü 
İbrahim ERDİN  İlkadım Gençlik Merkezi Müdürü 
Salih SEVER Atakum Gençlik Merkezi Müdürü
Zeynep Aydın ELBİR 19 Mayıs Gençlik Merkezi Müdürü 
Fatih HATİPOĞLU  Bafra Gençlik Merkezi Müdürü 
Nazım ARSLAN  Vezirköprü Gençlik Merkezi Müdürü 
Ramazan KATOĞLU Çarşamba Gençlik Merkezi Müdürü
Soner ŞAHİN
Alaçam Gençlik Merkezi Müdürü