Yönetim


Samsun Valisi - Osman KAYMAK

Sayın Valimiz Osman KAYMAK, 1965 Bayburt Merkez Sancaktepe köyünde doğdu. Eğitimini Sancaktepe Köyü İlkokulu, Bayburt Ortaokulu, Bakırköy Kocasinan Lisesini 1982 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak kaydını yaptırdı. 1986 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Adliyesinde avukatlık stajını tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek Kütahya İlinde yeni kurulan Pazarlar İlçesine kurucu kaymakam olarak atandı. İki yıl süre ile bu ilçenin kurulması ile ilgili çalışmaları başarı ile tamamladıktan sonra mahrumiyet hizmeti yapmak üzere 1993 yılında Erzurum İli Narman İlçe Kaymakamlığına, bu görevi tamamladıktan sonra da 1995 yılında Malatya İli Battalgazi İlçe Kaymakamlığına atandı.
 
1998 yılında Niğde Vali Yardımcılığına atandı. 2000 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini Büyükşehir İlçe Yönetim Sorunları, Battalgazi İlçesi Örnek Olayı konulu tez çalışması ile tamamladı. Gölcük depremi sonrası deprem yaralarını sarmak üzere oluşturulan Kocaeli Valiliği Kriz Merkezinde 6 ay süreyle; geçici görevlerde bulundu. İçişleri Bakanlığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Bayındırlık Bakanlığının açmış olduğu Hizmet içi Eğitim kurslarına katılarak Afet Sonrası Acil Yardım ve Koordinasyon konularında; Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin açmış olduğu Vali Yardımcıları Oryantasyon Seminerlerine katılarak sertifika aldı.
 
Battalgazi Kaymakamlığı görevi sırasında Malatya Valisinden, Kocaeli Deprem Bölgesindeki geçici görevinden dolayı Kocaeli Valisinden; Afyon Deprem Bölgesi geçici görevinden dolayı Afyon Valisinden ve Niğde Vali Yardımcısı olarak da Niğde Valisinden ve Suluova Kaymakamı olarak Amasya Valileri Hüseyin POROY ve Erhan TANJU’dan Takdirname alarak ödüllendirildi. 2003 yılında Suluova İlçe Kaymakamlığına, 2006 yılında Elmadağ Kaymakamlığına, 2008 yılında Eyüp Kaymakamlığına, 2013 yılında İzmit Kaymakamlığına, 2014  yılında Tunceli Valiliğine Vali olarak atandı. 21/06/2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 13/06/2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararname ile Samsun Valiliğine Vali olarak atanan Vali Osman KAYMAK  orta derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.


 

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü - Güven ÖZYURT

          

8 Aralık 1965 Samsun ilinde doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilini Samsun ilinde Üniversite eğitimlerini Ankara Gazi Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu ön lisans ve Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği bölümünde yaptı. Ortaöğretim, lise ve üniversite yıllarında Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futbol, Masa Tenisi spor dallarında Fener Gençlik, Ankara Et Balık ve Tekel Spor kulübünde sporculuk yaptı.

             1991 Yılında öğretmenlik mesleğine Samsun-Tekkeköy İlköğretim okulunda başladıktan sonra 1995 yılında Samsun ili Vezirköprü ilçesinde İmam-Hatip Lisesi ve Yurdunda; idareci ve Beden Eğitimi öğretmeni olarak görevini 2007 yılına kadar sürdürdü. Ayrıca Vezirköprü ilçesinde çalıştığı yıllarda Gençlik ve Spor ilçe Spor Müdür Vekilliği görevine devam etti.

            Samsun İl ve İlçelerinde Milli Eğitim tertip komitelerinde ve spor organizasyonlarında  görev yaptı. 2008 yılında Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Spor Şube Müdürü ve Kamp Eğitim Merkezi Müdürü olarak 2011 yılına kadar çalıştı.

           Zihinsel Engelliler Spor Kulübü Başkanlığı, Samsun Down Sendromlular Derneği üyeliği, Bedensel Engelliler Spor Kulübü Genel Sekreterliği, Türkiye Basketbol Federasyonu Teknik komiserliği görevlerini halen sürdürmekte olup 29.09.2011 tarihli Spor Genel Müdürlüğü atama kararı ve 17.10.2011 tarihinde Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak görevine atandı.  Bu  ilde 04.01.2013 tarihinde kadar görev yaptı.              

Güven ÖZYURT 27.12.2012 tarih ve 12730 sayılı Kararname ile 04.01.2013 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak Samsun iline atandı. Samsun ilinde görev yaparken birçok Ulusal ve Uluslararası Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlarında ve Ulusal ve Uluslararası Gençlik projelerinde görev aldı. 2013 yılı Temmuz ayında Hollanda’da yapılan Gençlik Oyunları organizasyonunda görev aldı.  Orta seviyede İngilizce okuma, yazma, konuşma biliyor. Corel Draw,  Photoshop, Power Point ve Bilgisayar programları kullanmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.       

        ŞUBE MÜDÜRLERİMİZ

Süleyman DEMİRCİ
Satınalma ve İhaleler Şube Müdürü
Erkan ÖZCAN İdari İşler Şube Müdürü
Vural BÖLÜKBAŞ Spor Şube Müdürü 
Osman ABANOZ Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü 
Ebru Coşkun BAYRAKTAR Okul Sporları Şube Müdürü
Celalettin KAPÇAK Arge Şube Müdürü
Gaye GÜMÜŞ Sicil Lisans Şube Müdürü 
Mustafa TURGUT  Muhasebe Şube Müdürü 
Sema YILDIRIM Tesisler Şube Müdürü 
İsmail TEKİN  Depo Ayniyat Şube Müdürü 
Tuba Demir ÇİMEN TOHM Şube Müdürü 
Süleyman AYDOĞAN Özel Spor Salonları Şube Müdürü 
Gaye GÜMÜŞ  Özel Sporcular ve Engelli Sporcular Şube Müdürü 
Adnan ALBAYRAK  Tah.İşlt.Rekl. Ve Araçlar Şube Müdürü 
Sait SAYAR Gençlik Merkezleri Şube Müdürü 
İbrahim ERDİN  İlkadım Gençlik Merkezi Müdürü 
Salih SEVER Atakum Gençlik Merkezi Müdürü
Zeynep Aydın ELBİR 19 Mayıs Gençlik Merkezi Müdürü 
Fatih HATİPOĞLU  Bafra Gençlik Merkezi Müdürü 
Nazım ARSLAN  Vezirköprü Gençlik Merkezi Müdürü 
Ramazan KATOĞLU Çarşamba Gençlik Merkezi Müdürü
Cansu Keskin KARAASLAN
Alaçam Gençlik Merkezi Müdürü