Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avrupa Spor Haftası 81 ilde olduğu gibi Samsun’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde 81 ilde “Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri” düzenlenecek. 23-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrupa Spor Haftası çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini artırmak amaçlanıyor.

Yine proje kapsamında Türkiye’de yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin 83 milyon ülkemiz nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedefleniyor.

SPOR ETKİNLİKLERİ DÜZENLENECEK

Avrupa Spor Haftasına dikkat çekmek için 23 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 10.00’da Doğu Park'ta belirlenen alandan Bandırma Vapuruna yürüyüş düzenlenecektir. Yürüyüşün ardından Bandırma Vapurunun önünde Ayak Tenisi, Futbol, Masa Tenisi, Golf, Basketbol, Badminton, Bocce, Trambolin, Karate (Kata), Taekwondo (Pumse), Step Aerobik ve Güreş branşlarında gösterileri düzenlenecek.

“BEACTIVE” ETKİNLİKLERİNİ DESTEKLE SERTİFİKANI AL! – PROJEYE DAHİL OL!

Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri adı ile yapılacak olan “BeActive” etkinliklerini destekleyerek “Harekette Ben de Varım” diyebilir, aşağıda yer alan linki tıklayarak kendi adınıza düzenlenmiş olan Sertifikanızı alabilirsiniz.

Sertifikanızı almak için: http://www.ulusalwellnessgunleri.com/projeye-dahil-ol

Sertifikalarını alan katılımcılarımız sosyal medya platformları kişisel hesaplarından (@gsb_samsun ile @hisfed hesaplarını etiketleyip) Sertifika görsellerini paylaşarak, sanal ortamda da bir hareketlilik sağlayıp projemize destek olabilirler.