TEKNOFEST 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde yarışan Samsun Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı, alçak irtifa kategorisinde katıldığı yarışmada birinciliği elde etti.

Dünyanın en büyük 2. havacılık festivali olan TEKNOFEST'e katılan Atakum Gençlik Merkezi üyesi öğrenciler,  Tanyeli adını verdikleri 13 kişilik ekiple yaptıkları Kirkor 2 Roket, bin 500 metre alçak irtifa uçuşunda birincilik ve en iyi uçuş takımı ünvanı elde etti.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada,  Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Atakum Gençlik Merkezi’nde yapılan roketin birincilik elde etmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Samsun Valiliğinin himayelerinde öğrencilerin yaptığı çalışmaların derece elde etmesinin şehir adına önem taşıdığını belirten Kasapoğlu, ‘’Mart-Nisan ayında sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemde bile bu gençler inanılmaz bir efor sarf ettiler. O günlerde de geçler buraya geldiler çalışmalarını yaptılar. İnanılmaz heyecanları teknoloji adına aşkları vardı. Bugün bu çalışmanın sonucunu gördük. Emeği geçen bütün gençlerimizi kutluyorum.’’ dedi.