Polonya'da 28 Eylül - 01 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan, 29 Ülkeden, 1650 sporcunun katıldığı, aynı anda 10 ayrı minderde birden yapılan Avrupa’nın en büyük açık turnuvasına katıla Samsun TOHM Judo takımımız turnuvadan, 5 madalya, 2 beşincilik ile döndü. 

TOHM Teknik Direktörü   Sebahattin Zayimoğlu; Türkiye Olimpiyat HazırlıkMerkezimiz (TOHM) Uluslar arası standartlarda çalışmaya başladı. Eylül ayında TOHM sporcularımızın bir kısmı Kırgızistan, bir kısmı ise Kazakistan’ daki Dünya şampiyonasında yarıştı. Diğer bir grubumuz ise, 2020 sezonu için gittiği Polonya'da çıktıkları maçlardan madalyalar ile döndüler.

Türk Judosunda görülmemiş bir tempoda ve sürekli yükselen bir başarı grafiği ile çalışmaya devam ediyoruz. Amaç TOHM’ u daha üst seviyelere taşıyarak Türk sporuna Olimpiyat sürecinde katkı sağlamak.  Yeni dönemde tam bir uyum içerisindeyiz. Gereken her türlü desteği de aldığımız Gençlik ve Spor İl Müdürümüz  İsmail Kasapoğlu’nun bize sağladığı moral ve motivasyonla çalışma şevkimizi kamçılamaktadır' dedi.

Polonya sonuçları:
U 21 - 81 kg – Ahmet Burak Çuhadar       Birinci
U 18 - 81 kg – Adnan Kılıç                         Birinci
U 18 - 90 kg – Cem Ata Demirtaş              İkinci
U 16 - 50 kg  -  Azmi Kocabey                   Üçüncü
U 21 - 73 kg  -  Eren Aksoy                        Üçüncü
U 18 - +90kg    - Halil İbrahim Özmen      Beşinci
U 21 - 90 kg  -  Yunus Emre Kılınç             Beşinci