AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri 10-15 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

9 EKİM 2017 / Mehmet Ünal
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Amatör Spor Haftası faaliyetleri kapsamında il ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında yaş gruplarına göre faaliyetler düzenlenecek. Bu faaliyetler kapsamında ilimizde Atletizm, Tenis, Masa Tenisi, Judo, Hentbol, Badminton, Halter, Cimnastik branşlarında düzenlenecek etkinliklerde, dostluk ve fair-play kuralları çerçevesinde kardeşçe yarışmanın, mücadelenin ve amatör spor ruhunun önemine vurgu yapılacak.

Etkinlik; 10 Ekim 2017 Salı günü, saat 16:00’da, Canik Atatürk Spor Salonunda başlayacak. Amatör Spor Haftası Etkinlikleri, hafta boyunca yapılacak müsabakaların ardından 15 Ekim 2017 Pazar günü sona erecek.