Gerekli BelgelerİL DIŞI İZİN ONAYLARI

2019 - 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE
GRUP, YARI FİNAL VE TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILACAK TAKIMLAR 

>> Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Kafileleri Seyahat Yönergesi <<

KAFİLE OLURU, SEYAHAT YÖNERGESİ VE VELİ İZİN BELGESİ

  1. 2015 yılında yayımlanarak yürürlüğe giren Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Kafileleri Seyahat Yönergesi Okul Spor Kafilelerini de kapsayacak şekilde düzenlenmiştir.

  2. Seyahat Yönergesine göre Spor kafileleri İl dışı müsabakalara ancak 3 şekilde seyahat edebilirler ;

a) Resmi Kurum araçlarıyla

b) Araç Kiralama yöntemiyle

c) Biletli olarak Tarifeli Sefer yapan firmaların ulaşım araçlarıyla

  1. Okul Spor Kafileleri İl dışı seyahatlerinde Kafile oluru için Seyahat Yönergesinde örneklendirilmiş olan ‘’SEYAHAT YÖNERGESİ KAFİLE ONAYI ’’ formu kullanılacaktır.

  2. 2. maddenin (c) seçeneğiyle seyahat edecek okul spor kafileleri için araç bilgilerinin doldurulmasına gerek yoktur. Ancak bu tür ulaşım sağlayacak kafileler Spor Genel Müdürlüğü Spor Kafileleri Seyahat Yönergesi Madde 8'in (b) bendinde yer alan Ekleri doldurarak Okulsporları Şubesine getirmek zorundadırlar.

FORMLAR

İL DIŞI KAFİLE ONAYI - FERDİ

İL DIŞI KAFİLE ONAYI - TAKIM

(GÜNCEL 13.02.2020)

>>><<<

>>><<<

İL DIŞINA GİDECEK KAFİLELERİN İL DIŞI KAFİLE ONAYLARINDA; BRANŞ YARIŞMA TALİMATINDA BELİRTİLEN SPORCU, İDARECİ VE ÇALIŞTIRICI ADEDİ KADAR ONAY ALINACAKTIR. UYGUNSUZ EVRAKLAR İADE EDİLECEKTİR.

İL DIŞI KAFİLE OLURLARI DÖRT (4) SURET HALİNDE DÜZENLENECEKTİR.

İL DIŞINA GİDECEK TAKIMLARIMIZIN KAFİLE OLURLARINI İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ OKUL SPORLARI VE TAHAKKUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE MÜSABAKA BAŞLAMA TARİHİNDEN EN AZ 7 İŞ GÜNÜÖNCESİNDEN GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.