“GENÇLERİMİZİN İSTİKBALİNİ ÇAKALLARIN ÇALMASINA HİÇBİR ZAMAN MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

  Trabzon’da Eren Bülbül Gençlik Merkezi'nin açılışını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Fırat'ın, Dicle'nin kuzularını çakallara kaptırmayacağız, Karadeniz'in kuzularını çakallara kaptırmayacağız, gençlerimizin istikbalini o çakalların çalmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

  Haberi Oku

  BURS VE KREDİ BAŞVURULARINDA TAAHHÜTNAME ONAYI İÇİN EK SÜRE TANINDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk defa burs-kredi almak için başvuruda bulunan öğrencilere taahhütname onaylamak için ek süre verildiğini açıkladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, SİİRTLİ ÇOCUKLARIN HAYALİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

  Kendi imkanlarıyla araç lastiklerinden voleybol sahası yapan Siirtli çocuklar, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla yeni sahalarına kavuşmakla kalmadı, kendilerini ziyaret eden Bakan Kasapoğlu ile o sahada voleybol maçı yaptı.

  Haberi Oku

  SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI

  Pandemi nedeniyle bu yıl sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen 106. Yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’na, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez katıldı.

  Haberi Oku

  OCAK AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin Ocak ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 Ocak Çarşamba günü itibarıyla başladığını duyurdu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN YENİ YIL MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2021 yılı için, yeni yıl mesajı yayınladı.

  Haberi Oku

  MİLLİ SPORCULARA ORTAÖĞRETİMDE DE YÜZDE 100 BURS İMKANI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, vakıf üniversitelerinin ardından milli sporculara ortaöğretimde de yüzde 100 burs imkanı sağladı. Bakan Kasapoğlu, "Hem sporu hem eğitimi bu anlamda hedef belirlemiş gençlerimizle bu ülkenin aydınlık yarınlarına daha güçlü bir şekilde yürümüş olacağız" dedi.

  Haberi Oku

  ÖĞRENCİLERİN ÜÇ AYLIK BURS-KREDİ ÖDEMELERİ YAPILIYOR

  2020-2021 öğretim yılı için burs-kredi başvurusu yaparak taahhütnamesini onaylayan öğrencilere öğretim yılı başı olan Ekim ayından geçerli üç aylık burs-kredileri bu gece ödeniyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 398 bin 173 öğrenciye toplam 680 milyon 603 bin TL ödeneceğini açıkladı.

  Haberi Oku

  MİLLİ YÜZÜCÜLERİMİZİN TARİHİ BAŞARILARI DÜNYA GÜNDEMİNDE

  Milli yüzücülerimizin 2020 yılı boyunca elde ettiği tarihi başarılar, uluslararası yüzme camiası tarafından dikkatle takip ediliyor. Dünya’nın en prestijli yüzme web sitelerinden SwimSwam tarafından verilen 2020 Swammy Ödülleri’nde ‘Ulusal Gelişim Ödülü’nün sahibi Türkiye oldu. Bakan Kasapoğlu, yüzmede tarihe geçecek bir yıla tanıklık etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

  Haberi Oku

  "SPORDA İNOVASYON, PEK ÇOK ANLAMDA ELİMİZİ GÜÇLENDİREN BİR KONU"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporda inovasyonun, sağlıklı bir toplumu inşa etme, elit sporcuların performansını artırma, onlara katkı sağlama yolunda ve bu vesileyle de spor turizmi noktasında pek çok anlamda ellerini güçlendiren bir konu olduğunu vurguladı.

  Haberi Oku

  SAMSUN TOHM JUDOCULARINDAN YEDİ YILLIK MADALYA REKORU

  2013 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığımızın projesi olarak faaliyetlerine başlayan 'Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri' (TOHM) sistemi Samsunda da aynı yıl faaliyetlerine başladı.

  Haberi Oku

  GENÇLER ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİNDE SAMSUNUMUZU TEMSİLEN YARIŞAN TALHA ALPEREN BOZAK TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

  'Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması' Türkiye Finallerinde Samsunumuzu temsilen yarışan Atakum Gençlik Merkezi gönüllüsü Talha Alperen Bozak Türkiye birincisi oldu.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE UZUN KULVAR MİLLİ TAKIM SEÇMESİ YEDİ BARAJ VE TEST YARIŞMALARI SONA ERDİ

  Türkiye Uzun Kulvar Milli Takım Seçmesi Yedi Baraj ve Test Yarışları tamamlandı.

  Haberi Oku

  BÖLGESEL KROS LİGİ YARIŞMALARI SAMSUN ETABINDA DERECEYE GİREN SPORCULARA MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ

  Türkiye Atletizm Federasyonu'nun 2020 yılı faaliyet takviminde yer alan Bölgesel Kros Ligi yarışmaları Samsun etabı sona erdi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN 2021 YILI BÜTÇESİ TBMM’DE KABUL EDİLDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Devlet bütün vatandaşlarını kucaklayınca, bölgesel adaletsizlikler ortadan kalkınca, üniversite kapıları herkese açınca, bu ülkenin evlatlarını kimse kandıramıyor, kandıramayacak" dedi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 515 PERSONEL ALACAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 500 yurt yönetim personeli ve 15 sözleşmeli bilişim personeli alacak.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER