SAMSUN TOHM JUDO SPORCULARIMIZ ANKARA'DAN MADALYALAR İLE DÖNDÜLER

Samsun TOHM Judo sporcularımız Ankara da düzenlenen Gençler Judo Türkiye şampiyonasında, toplam dokuz madalya elde ederek şampiyonaya damgasını vurdular.

11 ŞUBAT 2019 / Çağrı GAYRETLİ
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Judo Federasyonun 2019 yılının ilk faaliyeti olan ve ilimiz ev sahipliğinde Ocak ayında düzenlenen Ümit Milliler Judo Türkiye Şampiyonasında 8 madalya kazanan Samsun TOHM Judo sporcularımız, 08-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Ankara da düzenlenen Gençler Judo Türkiye şampiyonasında, toplam dokuz madalya elde ederek şampiyonaya damgasını vurdular.

2019 yılında Ümitler, Gençler ve Büyükler Türkiye Judo Şampiyonalarında toplam da 17 madalya elde eden Samsun TOHM sporcuları rekora koşuyor. Beş yıldır çalışmalarını aralıksız sürdüren Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcularımız, 2019 yılında başarılarında zirve yaparak Türk judosunda aranan marka oldu.

TOHM ve Milli Takım Teknik Direktörü Sebahattin Zayimoğlu; 'Yıldız ve Ümitler kategorisinde TOHM’a  aldığımız sporcular, buradaki sistemde kalarak yakaladıkları performanslarını, bu yıl üç ayrı kategoride ortaya koyup üstün başarı sergileyerek, doğru yolda olduğumuzun sinyalini verdiler. Ümitlerden kategorisinden sonra, gençler ve büyükler kategorilerinde de de başarımızı ispatladık. Tüm sporcularımızı cani gönülden kutluyor. Bizden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsmail Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum' dedi.

Ankara yapılan Gençler Judo Türkiye Şampiyonasında  dereceye giren TOHM sporcularımız:

55 kg     – Emirhan Karahan Birinci
66 kg     – Eren Aksoy Üçüncü
  “           - U. Enes Kalkan Beşinci   
  “           - Azad Gökçen Beşinci
73 kg     – Bayram Kandemir Üçüncü
81 kg     - A. Burak Çuhadar Birinci
90 kg     - Yunus Kılınç İkinci
  “           - Hasan Şimşek Üçüncü
+100 kg – Emrullah Uçar Birinci
  “           - Hakan Akar İkinci
  “           - Y. Barboros Aksoy Üçüncü
  “           - Çağrı Doğan Beşinci