ÇARŞAMBA’ DA 3X3 SOKAK BASKETBOLU ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası nedeniyle Çarşamba ilçemizde 3X3 Sokak Basketbolu turnuvası düzenlendi.

14 MAYIS 2018 / Mehmet ÜNAL
HABERİNFOTOĞRAFLARI
19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası nedeniyle Çarşamba ilçemizde 3X3 Sokak Basketbolu turnuvası düzenlendi.

Çarşamba Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Çarşamba Gençlik  Merkezi tarafından, bu yıl 3.’ sü düzenlenen 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası tamamlandı. Turnuva;12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde,  Çarşamba Ada Mevkii Gençlik Merkezi Açık Basketbol Sahasında, 15 bayan, 17 erkek, toplam 32 takımın katılımıyla, Bayanlar Gelişim (2005 ve altı yaş grubu), Bayanlar, Küçük Erkekler, Yıldız Erkekler, Genç Erkekler olmak üzere 5 branşta gerçekleşti. 

Turnuva; ilk gün, grup maçları tek devreli lig usulüyle oynanarak, guruplarında ilk iki sırayı alan takımların ikinci gün yarı final ve final gurubu maçlarıyla sona erdi. 

Turnuvaya katılan ve derece elde eden takımlar şöyle;

Gelişim Bayanlar
1- Yeşilkent Kızları
2- Stongstar Cisimcikleri

Bayanlar
1- Potanın Perileri
2- Potanın Perileri

Küçük Erkekler
1- Viaypi Team
2- Team Spady

Yıldız Erkekler
1- İhya Hub
2- Kuzu Thunder

Genç Erkekler
1- Golgi Cisimcikleri               
2- Salvodor

Gruplarında 1.’ nci ve 2.’nci olan takımlara madalya ve kupalarını; İlçe Kaymakamı Mustafa Güney, Ragbi Federasyon Başkanı Murat Pazan, Eski Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Atilla Güzel, Çarşamba Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlkay Aydın ve Çarşamba Gençlik Merkezi Müdürü Ramazan Katoğlu verdi.

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak etkinliğe katılan tüm takım ve sporcularımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.