29 EKİM CUMHURİYET KOŞUSU ALAÇAM’DA YAPILDI

Atletizm Federasyonu ve Samsun Atletizm İl Temsilciliğinin 2017 yılı faaliyet programında yer alan 29 Ekim Cumhuriyet Koşusu, Alaçam'da yapıldı.

31 EKİM 2017 / Çağrı GAYRETLİ

Atletizm Federasyonu ve Samsun Atletizm İl Temsilciliğinin 2017 yılı faaliyet programında yer alan 29 Ekim Cumhuriyet Koşusu, 8 kategoride 189 sporcunun katılımıyla 29 Ekim 2017 Pazar günü Alaçam Geyikkoşan Mevkiinde  gerçekleştirildi. 

Yarışmada dereceye giren sporcuların ödüllerini Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cansu KESKİN KARAASLAN ile Yarışma Hakemleri ve Antrenörler takdim etti.

Alaçam İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan; ‘’Katılan tüm sporculara başarılar dileyerek, Antrenör, hakem ve velilere teşekkür etti. Ayrıca bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde büyük katkı sağlayan Alaçam Kaymakamımız Oğuz Alp Çağlar’a Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz’a, Alaçam İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık’a, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ertan Baş’a, teşekkür etti. 

Büyük mücadelelere sahne olan yarış sonucunda; 

Küçük Kızlar 1200 m.
1.Zeynep Birşah ÇİÇEK – Çarşamba Cemil Meriç OO
2.Sude BAŞTÜRK – Canik Tevfik İleri OO
3.Nehir KÖSEOĞLU – Çarşamba Şehit Ferhan Hasovalı OO

Küçük Erkekler 1500 m.
1.Eray DİKTAŞ – Çarşamba Cemil Meriç OO
2.Mikail PARLAK – Çarşamba Değirmenbaşı OO
3.Salih AYDIN - Çarşamba Değirmenbaşı OO
4.Yusuf Alper TEMİZ - Çarşamba Cemil Meriç OO

Yıldız Kızlar 2000 m.
1.Betül KARAÇALI – Çarşamba Cemil Meriç OO
2.Gökçenur BOZ- Çarşamba Cemil Meriç OO
3.Nagihan Öykü AYVAZ – Canik Pınarspor
4.Betül ÇİÇEK – Çarşamba Cemil Meriç OO

Yıldız Erkekler 3000 m.
1.İhsan ÇAVUŞ – Alaçam Atatürk OO
2.Emrah TURAN – Samsun Tevfik İleri OO
3.Şahin Can ATAY – Alaçam Atatürk OO
4.Semih BAYER – Samsun Tevfik İleri OO

Genç Kızlar 3000 m.
1.Hüsna ÇAĞLAYAN – Samsun Spor Lisesi
2.Şule AKTAŞ – Canik Pınarspor
3.Tuğbanur TAŞDEMİR – Canik Pınarspor
4.Yeliz DUMAN – Canik Pınarspor

Genç Erkekler 5000 m.
1.Burak YALÇIN – Samsun Spor Lisesi
2.Şerif EMEÇ – Asarcık Anadolu Lisesi
3.Orhan OKYAY – Asarcık Anadolu Lisesi
4.Hamza ARSLANTÜRK – Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi

Büyük Bayanlar 4000 m.
1.Ümran Sedef KANTEKİN- FERDİ

Büyük Erkekler 6000m.
1.Enes AYIK – FERDİ
2.Celal SAĞLAM – FERDİ
3.Mücahit DEMİRCAN – Samsun Gençlik ve Spor Kulübü
4.Atakan BAYRI – Ferdi

Ve Takım Sıralamaları
Küçük Kızlar Takım 1.si Çarşamba Cemil Meriç OO , 2.si Çarşamba Şehit Ferhan Hasovalı OO, 3.sü Alaçam Atatürk OO

Küçük Erkekler Takım 1.si Çarşamba Cemil Meriç OO, 2.si Çarşamba Değirmenbaşı OO, 3.sü Çarşamba Şehit Ferhan Hasovalı OO

Yıldız Kızlar Takım 1.si Çarşamba Cemil Meriç OO, 2.si Çarşamba Şehit Ferhan Hasovalı, 3.sü Alaçam Atatürk OO

Yıldız Erkekler Takım 1.si Alaçam Atatürk OO, 2.si Çarşamba Şehit Ferhan Hasovalı, 3.sü Alaçam Özel Detay OO

Genç Kızlar Takım 1.si Canik Pınarspor, 2.si Samsun Spor lisesi

Genç Erkekler Takım 1.si Asarcık Anadolu Lisesi, 2.si Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi (A), 3. Sü Atakum Anadolu imam Hatip Lisesi (B)

Büyük Erkeklerde ise Samsun Gençlik ve Spor Kulübü kupa almaya hak kazandılar.