'HER GÜN 10 BİN ADIM' YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında "Her Gün 10 Bin Adım" yürüyüş etkinliği düzenlendi.

4 EKİM 2018 / Çağrı GAYRETLİ

HABERİNFOTOĞRAFLARI
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Samsun İl Sağlık Müdürlüğü  tarafından 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında "Her Gün 10 Bin Adım" yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında sağlıklı yaşamın teşviki, obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi amacıyla düzenlenen "Her Gün 10 Bin Adım" yürüyüş etkinliği, İlkadım Sevgi Kafe önünden başlayıp tütün iskelesinden dönülerek tekrar sevgi cafe önünde son buldu.

"Her Gün 10 Bin Adım" yürüyüş etkinliğine; İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Halk Sağlığı Müdürü Selami Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, Tesisler Şube Müdürü İsmail Tekin, AR-GE Şube Müdürü Celalettin Kapçak, Özel Spor Salonları Şube Müdürü Süleyman Aydoğan, kamu çalışanları, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Yürüyüş sonunda katılımcılara elma ve su dağıtıldı.