JUDO MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONASI’ NDAN TARİHİ REKORLARLA DÖNDÜ

Judo Ümit Milli Takımımız; 2017 yılında olduğu gibi bu yıl da yeni dereceler elde ederek başarılı sonuçlarla döndü.

3 TEMMUZ 2018 / Mehmet ÜNAL
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Judo Ümit Milli Takımımız; 2017 yılında olduğu gibi bu yıl da yeni dereceler elde ederek başarılı sonuçlarla döndü.

28-30 Haziran 2018 tarihlerinde, Bosna Hersek’ in Saraybosna kentinde düzenlenen Judo Ümitler Avrupa Şampiyonası’ na katılan Judo Milli Takımımız bu yıl bayanlarda da 4 madalyanın sahibi olarak başarısını kanıtladı.

42 ülkeden, 256 judocunun katıldığı şampiyonada; erkek milli takımımız 2 gümüş, 2 bronz madalya, bayan milli takımımız ise, 1 altın, 3 bronz madalya elde ederek, toplam 8 madalya ile milli takımımızı zirveye taşıdılar. Ülke sıralamasında erkek takımımız 4.’ ncü, bayan takımımız 5.’nci olurken, genel klasmanda Türkiye takım halinde 4.’ ncülüğü elde etti. Son gün yapılan Avrupa Milli Takımlar Takım Yarışmalarında; Türkiye ilk kez Almanya, Macaristan ve Yunanistan’ ı eleyerek bronz madalya elde etme başarısını gösterdi.

Son derece çekişmeli ve kaliteli müsabakalar sonucunda ferdi olarak elde edilen dereceler ise şöyle; Emirhan Karahan Gümüş, Muhammet Demirel Bronz, Ömer Aydın Gümüş, Salih Yıldız Bronz.

Samsun TOHM Direktörü Sebahattin Zayimoğlu; "2017 yılında erkeklerde görülen başarıdan sonra, bu yıl ümit bayanları da Trabzon TOHM ile entegre eden federasyonumuz, Bosna Hersek’ teki Avrupa Şampiyonası' nda, kızlarımızın başarı grafiğinin yükseldiğini gözlemledik. Kızlarımızın aldığı 4 madalya bunun kanıtıdır. Bu; biz erkekler teknik heyetini de son derece mutlu etmiştir. Çünkü; artık takım maçları da bayan, erkek karmasından oluşmaktadır. Birlikte güçlüyüz. Bu yol doğru yoldur. Erkek takımı ve TOHM Teknik Direktörü olarak önce, bayan takım ve Trabzon TOHM Teknik Direktörü meslektaşım Selahattin Unay’ ı değerli antrenör arkadaşlarım, Erkut Şahin' i, Furkan Othan' ı, Gökçen Akgün' ü, Serdar Kiraz' ı, şampiyona süresince gösterdikleri, birlik beraberlik, dayanışma, ve üstün özverilerinden ötürü kutlarım. Şampiyonada bizimle olamayan Erdal Doğan' ın katkılarına, gösterdiği dayanışmaya, masör Lokman Olmuş’ a, fizyoterapist Ümit Alkan’ a, psikoloğumuz Ali Can Cengiz’ e, spor hekimimiz Uz.Dr.Halil İbrahim Kaya’ ya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ahmet Karayılmaz’ a, TOHM Koordinatörümüz Süleyman Demirtaşa’ a, değerli basınımıza cani gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca, kendi özverileri ile Milli takımımıza destek için Bosna Hersek’e gelen, kulüp başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, ve katılan tüm kulüp antrenörlerimize de sağladıkları destekten dolayı minnettarız. İçimizden olan, TOHM’ ların hamisi, en büyük destekçisi, Spor Genel Müdür Yardımcımız Ömer Altunsoy’ a, bize güvenerek bu imkanları sağlayan Federasyon Başkanımız Sezer Huysuz’ a, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Genç’ e, müsabakalar süresince salondan hiç ayrılmadan, biz teknik heyete ve sporcularımıza verdikleri çok önemli destek ve motivasyon için, tüm ekip adına kendilerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak Ümit Milli Judo Takımımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.