YAZ SPOR OKULLARI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Yaz Spor Okulları’ açılış töreni 29 Haziran 2018 (bugün) Batı parkda gerçekleştirildi.

29 HAZİRAN 2018
Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Yaz Spor Okulları’ açılış töreni 29 Haziran 2018 (bugün) Batı parkda gerçekleştirildi. 

Açılış Törenine; Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Ghsim Şube Müdürleri Süleyman Demirtaş, Erkan Özcan, İsmail Tekin, Mustafa Turgut, Celalettin Kapçak, ilçe müdürleri Osman Abanoz, Murat Turan, sporcular, Antrenörler ve çok sayıda veli katılım sağladı.

Törenin Açılış Konuşmasını yapan il müdürümüz Ahmet Güral Karayılmaz; ‘Değerli çalışma arkadaşlarım, değerli antrenör arkadaşlarım ve geleceğimizin teminatı değerli genç kardeşlerim evlatlarımız. Her yıl 29 Haziran tarihinde başlamak suretiyle bugün burada güzel bir ortamda il spor merkezlerimizin açılışını yapmaktayız. Öncelikle bu oluşumu gerçekleştiren değerli çalışma arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyor ve katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Görüyorum yıl boyunca ciddi çalışmalar içerisinde olduk. İlk olarak okul sporları, sonrasında kulüpler arası yarışmalar, ardından analig müsabakaları ve bunun yanında zorlu bir eğitim öğretim yılının da içerisinde bulunduğumuz bir durumu gerçekleştirdik. Yaklaşık iki aylık bir süreçte dinleme zamanı ve serbest zamanlarımızı daha farklı değerlendirme zamanı. Bu yüzden bu süreci en iyi şekilde değerlendirmenizi bekliyoruz. Samsun çok güzel bir memleket, güzel bir spor kenti benim deyimimle de sporun başkenti. Tesisleriyle, müsabakalarıyla, turnuvalara ya da bu tarz etkinliklere katılan sporcu sayısı açısından olsun, çok yüksek bir sayıda olduğundan bu deyimi sonuna kadar hak ediyor. 

Bu süreçte spor ile eğitimi yan yana getirmenizde en büyük emeği veren velilerimize çok teşekkür ediyor, sizlere de bu iki aylık süreçte güzel vakit geçireceğiniz, tesislerimizden güzel faydalanacağınız güzel saatler diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun hepinize saygılar sunuyorum’ dedi. 

Konuşmaların ardından 40 branşta hizmet verecek olan Yaz Spor Okullarının branş tanıtım gösterileri yapıldı.