TOHM İLE BİRLİKTE JUDO MİLLİ TAKIMI HARİKA…!

Antalya da yapılan, Ümitler Avrupa Kupası müsabakalarında, Judo Milli Takımımız, Ümitler Avrupa Kupası müsabakalarında, 3 altın, 1 gümüş, 5 bronz, ve 3 beşincilik elde etti.

7 MART 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Geçtiğimiz 2017 yılı içerisinde Avrupa kupaları, Dünya şampiyonası, EYOF ve Avrupa şampiyonalarında tarihi başarılara imza atan Judo Milli Takımımız, 2018 yılının ilk Avrupa kupasına da, rekor madalya sayısı ile başladı. 23 Ülkeden,  223 erkek ile 142 bayan sporcunun katıldığı 03-04 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya da yapılan, Ümitler Avrupa Kupası müsabakalarında, 3 altın, 1 gümüş, 5 bronz, ve 3 beşincilik elde eden Milli Judocularımız ne kadar doğru bir yolda olduklarını bir kere daha kanıtladılar.

Ümit Milli takım ve TOHM Teknik Direktörü Sebahattin Zayimoğlu ile antrenörler, Furkan Othan, Erkut Şahin, Erdal Doğan ve Dilgam Aliyev tarafından 2017 yılında başlatılan TOHM ve Milli takım entegrasyonunun ne kadar yerinde bir karar olduğunu, 2018 yılında yapılan ilk Uluslararası yarışma olan Ümitler Avrupa Kupasında sporcularımızın başarılı performansı ve yarışma genelinde Milli Takımımızın başarısı net şekilde ispatlanmıştır. 

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak, sporcularımızı müsabakalarda gösterdikleri başarılardan ötürü tebrik eder, başarılarının katlanarak devamını dileriz.

Sporcularımızın Ümitler Avrupa Kupası’nda  Elde Ettiği Dereceler şu şekildedir;

50kg- Muhammet Demirel     Birinci
          Emirhan Karahan            İkinci
          Berat Bahadır                  Üçüncü
55kg- Ejder Toktay                   Üçüncü
60kg- Enes Uysal                      Üçüncü
          Salih Yıldız                      Üçüncü
66kg- Umalt Demirel                Birinci
          Niyazi Gökçen                 Beşinci
81kg- A. Burak Çuhadar            Üçüncü
          Cem Ata Demirtaş           Beşinci
90kg- Fatih Acet                        Beşinci
Ağır-  Ömer Kemal Aydın          Birinci