'SAMSUN 2017 SPORUN EN’LERİ' ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Samsun 2017 Sporun En’leri" ödül töreni düzenlendi.

27 ARALIK 2017 / Çağrı GAYRETLİ
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından "Samsun 2017 Sporun En’leri" ödül töreni düzenlendi.

Samsun Büyük şehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salon'unda düzenlenen programda başarılı sporcu ve antrenörlerin yanı sıra spor kulüpleri temsilcileri ile ömrünü amatör spora destek vererek geçiren spor adamlarının yakınları  hazır bulundular.

TRT Spor spikeri Cüneyit Arsan'ın sunumuyla gerçekleşen ödül töreninde konuşan Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, gecede ödül alan sporcu ve ailelerini tebrik etti.

Sporcunun hayatını programlı bir şekilde geçirerek disiplinli bir çalışma temposu sürdürüp ter akıtarak başarı elde ettiğini ifade eden Üçüncü, "Disiplin olmadan başarının gelmesi imkansız.  Burada bulunan sporcularımızı bu disiplinli çalışmalarından dolayı kutluyorum." dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç da sporculara önerilerde bulunarak; başarılı sporcuların yaşamlarının iyi incelenmesi ve örnek alınması gerektiğini söyledi.

Samsun'un spor altyapısının geldiği noktanın gelecekte çok başarılı sporcular yetişmesinin önünü açacağını ifade eden Kılıç, bu tesislerin değerinin o zaman daha iyi anlaşılacağını söyledi.

Samsun'un birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak altyapıya sahip olduğunu dile getiren Kılıç, konuşmasının sonunda ödül alacak sporcuları tebrik etti.

Ödül töreninde çeşitli branşlarda yerel ve ulusal organizasyonlarda dereceye giren 47 sporcuya ödül verildi.

Törene, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Hasan Basri Kurt, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Şener Aydın, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ahmet Güral Karayılmaz, Ghsim Şube Müdürleri ve İlçe Müdürleri, ilçe belediye başkanları ile ödül alan sporcular ve aileleri katıldı.