FUTSAL GENÇ ERKEKLER ŞAMPİYONU ONUR ATEŞ ANADOLU LİSESİ

Okul Sporları Futsal Genç Erkekler İl Birinciliği şampiyonu Atakum Onur Ateş Lisesi oldu.

5 ARALIK 2017 / Çağrı GAYRETLİ
2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Futsal Genç Erkekler İl Birinciliği Canik Atatürk Spor Salonu'nda yapılan müsabakaların ardından sona erdi.

Müsabakaların 3.’lük, 4.’lük maçında Gazi Anadolu Lisesi ile Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Gazi Anadolu Lisesi rakibini 8 – 2 farklı skor ile yenerek müsabaka 3.’sü oldu.

Final müsabakası nefesleri kesti…

Taraftarların yoğun bir şekilde tribünleri doldurduğu karşılıklı centilmence davranışların sergilendiği final müsabakasında Atakum Onur Ateş Anadolu Lisesi ile 19 Mayıs Anadolu Lisesi karşılaştı. Çekişmeli geçen final maçı 2-2 ‘lik skorla sona erdi. Penaltı atışlarında Atakum Onur Ateş Lisesi rakibini 5-4’lük skorla yenerek 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Futsal Genç Erkekler il birincisi oldu.

Müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza madalya ve kupaları takdim edildi.

Müsabakaları dördüncü tamamlayan takım Bafra  Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne kupa ve madalyalarını okul sporları il temsilcisi İbrahim Irmak, üçüncü tamamlayan takım Gazi Anadolu Lisesi'ne kupa ve madalyalarını Ghsim Şube Müdürü Adnan Albayrak, ikinci olan takıma Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz ve Şampiyon takıma kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ahmet Güral Karayılmaz takdim etti.

Kupa töreni öncesi konuşma yapan İl Müdürümüz Ahmet Güral Karayılmaz; ‘Değerli sporcularımız, antrenörlerimiz, velilerimiz hepiniz bu heyecan verici ortama hoş geldiniz. Uzun yıllar futbolun içerisinde olan ben aynı zamanda futbol antrenörüyüm ve hayatımda hiç bu kadar heyecanlı maç izlememiştim. Şuna bir kez daha şahit oldum Samsun tam bir spor kenti. Ben müsabakalarda centilmence davranışlarınızdan öncelikle taraftarlarımızı akabinde sahada mücadele eden sporcularımızı yürekten kutluyorum ve tebrik ediyorum’ dedi.

Müsabakalarda ilk ikiye giren okullarımız 29-31 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak olan grup müsabakalarında ilimizi temsil edecekler.