ESKRİM YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

4-5 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Eskrim Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, Canik Atatürk Spor Salonunda, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunduğu seremoniyle başladı.

4 KASIM 2017 / Mehmet Ünal
HABERİNFOTOĞRAFLARI
4-5 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Eskrim Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, bugün saat 09:30 da Canik Atatürk Spor Salonunda, gerçekleştirilen açılış   seremonisiyle başladı.

30 ilden, yaklaşık 250 sporcunun ter dökeceği şampiyonada, açılış konuşmasını yapan il müdürümüz Ahmet Güral Karayılmaz; "23.Deaflympics Olimpiyatları sonrası bir çok tesisimiz hali hazırda Samsunumuza miras olarak kaldı. Bu Tesisleri en verimli şekilde kullanarak vatandaşlarımızın ve Ülkemiz sporunun hizmetine sunmak için çalışıyoruz. Bu yüzden tesislerimizi canlandırmak adına ulusal ve uluslar arası yarışmalara ev sahipliği yapıyoruz. Bu doğrultuda eskrim branşında da Samsunumuzda güzel adımlar atmaya çalışıyoruz. Bu şampiyonada yer alan sporcularımızın eğitim hayatlarının yanında spor hayatlarında da başarılı olacağını inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyorum. İlimize gelerek şampiyonada yarışacak sporcularımızın fairplay çerçevesinde yarışmalarını, başarılı olmalarını ve Samsunumuz' dan güzel anılarla ayrılmalarını temenni ediyorum. Bütün Katılımcılarımızı Samsunumuza hoşgeldiniz diyor sporcularımıza başarılar diliyorum." dedi.

Şampiyonaya il müdürümüzün yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş ve Canik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Abanoz ile Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Vural Bölükbaş da katıldı.

Şampiyona yarın yapılacak olan final karşılaşmalarının ardından yapılacak olan ödül töreniyle sona erecek.

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak katılım sağlayan tüm il sporcularımıza başarılar dileriz.