SPOR KULÜPLERİ İÇİN 'BEYANNAME VERME' DUYURUSU

20.03.2023

Değerli Kulüp Yetkililerimiz ;

Beyannameler için E-devlet üzerinden Spor  Bilgi Sistemi uygulamasında ekranlarımız aktif hale gelmiştir. Sistem yeni olduğu için sistemde yoğunluk ya da bazı aksaklıklar olabilir.

Giriş Yapacak Yetkili Kişi/Kişiler…

 • Spor Kulübü Başkanları veya yönetim kurulu kararı ile belirlenen Danışman yetkisi verilen kişi ( Başkanlar kendisi giriş yapmayacaklarsa aşağıda verilen uygulama kılavuzunda belirtildiği üzere ‘’Danışman Ekle’’ işlemini yapmak zorundadır. ) E-devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi uygulanmasına giriş yaparak beyannamelerini verebilirler.

  Beyanname dönemi…

 • Beyannameler, 01.01.2022-31.12.2022 tarihleri arasındaki 1 tam yıllık süreyi kapsayacaktır.

  Beyanname verecek Spor Kulüpleri…

 • Statü değişikliği yapan ya da henüz yapmayan her kulüp beyanname verecektir.
 • 31.12.2022 günü dahil olmak üzere sıfırdan kurulan yeni kulüpler henüz ilk genel kurulunu yapmamış ve zorunlu organlarını oluşturmamış dahi olsa beyanname vereceklerdir. Bu kulüpler mali herhangi bir işlem yapmamışlarsa boş beyanname vereceklerdir.

Beyanname vermeyecek Spor Kulüpleri…

 • Verilecek Beyannameler 2022 yılına ait olduğundan 01.01.2023 tarihinden sonra sıfırdan kurulan yeni kulüpler beyanname vermeyecektir.

  Beyanname girişi son tarih…

 • Beyannamelerin verilmesi için son tarih 31 Mart 2023’tür…

  Girilen Beyannamelerden Çıktı Alınması…

 • Beyanname giriş işlemini tamamlayan kulüpler, 2 nüsha çıktı alıp biriniİl Müdürlüğümüzdeki kulüp dosyasına konulmak üzere Sicil Lisans ve Spor Kulüpleri Birimine elden teslim edeceklerdir. Çıktı alma butonu sisteme 24.03.2023 tarihinde ekleneceğinden, bu tarihe kadar giriş yapanlar daha sonra sisteme girip çıktı alabilirler.

E-devlet üzerinden Spor Bilgi sistemi uygulamasında Beyanname verilmesi ile ilgili ‘’Uygulama Kılavuzu’’ aşağıda verilmiştir.

Beyanname Giriş Kılavuzu